| Turniej Oldbojów w Tenisie Stołowym o Puchar Lubczy

Turniej Oldbojów w Tenisie Stołowym o Puchar Lubczy

Po raz pierwszy nasze Stowarzyszenie zorganizowało Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów o Puchar Lubczy. Rywalizowało 15 zawodników, każdy prezentował dobry poziom. Bezkonkurencyjny okazał się Henryk Rykała, który w finale 3:1 pokonał Zbigniewa Ziomka. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Maciejowi. półfinaliści z prezesem Janem Fularzem   Zawodnicy w I rundzie podzieleni byli na  cztery grupy, z każdej do ćwierćfinałów miało awansować po dwóch.  W grupie A dominowali Wacław Maciej i Sławek […]

Po raz pierwszy nasze Stowarzyszenie zorganizowało Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów o Puchar Lubczy. Rywalizowało 15 zawodników, każdy prezentował dobry poziom. Bezkonkurencyjny okazał się Henryk Rykała, który w finale 3:1 pokonał Zbigniewa Ziomka. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Maciejowi.

półfinaliści z prezesem Janem Fularzem

Zawodnicy w I rundzie podzieleni byli na  cztery grupy, z każdej do ćwierćfinałów miało awansować po dwóch.  W grupie A dominowali Wacław Maciej i Sławek Ostrowski. Między sobą rozstrzygnęli oni losy awansu z I miejsca. Po tie-breaku lepszy okazał się ten drugi. Grupę B bez straty seta wygrał Zbigniew Ziomek, a z drugiego miejsca wyszedł zwycięzca pozostałych dwóch spotkań Mirosław Ruszel. Dobrą formę od początku zawodów prezentował zwycięzca grupy C Henryk Rykała. Nieco ciekawsza rywalizacja odbywała się za jego plecami, o drugie miejsce w ćwierćfinale. Ostatecznie przypadło ono Markowi Chromikowi, który w decydującym meczu pokonał Adama Kalandyka. W ostatniej grupie walczyło tylko trzech zawodników. Bez problemu oba mecze zwyciężył Adam Maciej, a do kolejnej rundy awansował także Bogdan Dziedzic.

W ćwierćfinale rywalizowały na krzyż pierwsze i drugie miejsca z grup A i C oraz B i D. Mecz grany był do trzech wygranych setów do 11 punktów. Trzy z czterech spotkań były raczej jednostronne. Po 3:0 swoje pojedynki wygrali Rykała, Ostrowski i Ziomek. Bardzo ciekawie było za to w IV meczu. Panowie Adam Maciej i Mirek Ruszel swój pojedynek rozstrzygnęli dopiero w piątym secie, którego zwyciężył ten pierwszy.  Poziom rozgrywek jeszcze wzrósł, gdy zawodnikom przyszło rywalizować w półfinałach. W I Sławek Ostrowski uległ 1:3 Zbyszkowi Ziomkowi, choć przez chwile miał szansę na doprowadzenie do piątego seta. Większych szans w starciu z Henrykiem Rykałą nie miał Adam Maciej, który uległ rywalowi 0 do 3. W „finale pocieszenia” byłemu prezesowi Lubczy poszło już jednak zdecydowanie lepiej. Pokonał on 3:0 Sławka Ostrowskiego i zajął w całym turnieju III miejsce. W finale Zbigniew Ziomek jako pierwszy „postawił się” Henrykowi Rykale. Pierwsze dwa sety wygrał ten drugi, kolejne rozstrzygały się na przewagi. III zwyciężył Z. Ziomek, ale w czwartym przegrał 11 do 13. W ten sposób pierwszym zdobywcą Pucharu Lubczy w Turnieju Tenisa Stołowego został Niechobrzanin Henryk Rykała.

Frekwencja dopisała, poziom zadowolił, zatem za rok szykuje się powtórka.

W turnieju rywalizowali: Wacław Maciej, Sławomir Ostrowski, Mirosław Świder, Mariusz Stasicki, Janusz Ostrowski, Zbigniew Ziomek, Jan Grobelny, Mirosław Ruszel, Marek Chromik, Adam Kalandyk, Henryk Witalec, Henryk Rykała, Andrzej Miłek, Adam Maciej i Bogdan Dziedzic.