| BALS | Udana inauguracja Part Luku Rzeszów w BALS.

Udana inauguracja Part Luku Rzeszów w BALS.

BALS powoli nabiera tempa. W miniony piątek do rozgrywek I ligi przystąpiły dwa kolejne zespoły. Spotkanie Part Luku z Iskrą zakończyło się pewnym zwycięstwem tych pierwszych. Zespół, który przed sezonem dokonał kilku wzmocnień pokazał, że będzie jednym z faworytów rozgrywek. Rozegrano także pojedynek drugiej ligi, w którym w lokalnych derbach zespół z Woli Zgłobieńskiej pokonał ekipę ze Zgłobnia. Trzecie starcie nie doszło do skutku, bowiem na mecz nie stawiła się Jelczanka Rzeszów. […]

Przed tegoroczną edycją BALS drużyna Izol-Montu nie tylko zmieniła nazwę na Part Luk, ale też znacząco wzmocniła kadrę. Ich pierwszym rywalem była solidna Iskra Rzeszów i mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się w trzech setach, ale stało na niezłym poziomie i wiele akcji mogło się podobać. Dwie pierwsze partie miały zbliżony do siebie przebieg. Przez pierwsze piłki Iskra stawiała zacięty opór, potem jednak szczególnie dzięki dobrej zagrywce Part Luk odskakiwał i pewnie, wysoko zwyciężał. W ataku bardzo skuteczny był Tomasz Łuszczki, a wspierali go Maciej Świst i Jakub Szalacha. Więcej emocji wzbudziła trzecia odsłona, w której Iskra opanowała emocje i przez całego seta utrzymywała prowadzenie, a dobrze spisywali się Przemysław Krawczak i Jakub Adamczyk. Wydawało się, że to spotkanie potrwa dalej,  bo w końcówce Iskra miała kilka oczek przewagi. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął debiutujący w barwach Part Luku doświadczony siatkarz Maciej Świst, który dobrą grą w bloku i ataku doprowadził do gry na przewagi. Po niezwykle zaciętej końcówce szczęście uśmiechnęło się do drużyny Part Luk, która zwyciężyła 29:27.

PART LUK Rzeszów – ISKRA Rzeszów 3:0 (25:12, 25:16, 29:27)

MVP:  Maciej Świst (PART LUK)

W drugim pojedynku rozgrywanym w ramach II ligi spotkali się sąsiedzi zza miedzy, czyli zespoły VOLLEY CLUB Wola Zgłobieńska i PSP PLUS Zgłobień.  Mecz ten nie stał na najwyższym poziomie i w całym pojedynku dominowały błędy po obu stronach, szczególnie w polu zagrywki. Minimalną przewagę we wszystkich setach miała ekipa z Woli Zgłobieńskiej. To ona wygrała dwie pierwsze partie. Więcej problemów zespół ten miał tylko w trzecim secie. W nim PSP PLUS prowadził 20:18, ale dobrze zaprezentował się Hubert Grobelny i poprowadził swój zespół do zwycięstwa 25:21, a w całym meczu 3:0.

PSP PLUS Zgłobień – VOLLEY CLUB Wola Zgłobieńska 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

MVP:  Hubert Grobelny  (VOLLEY CLUB)