| SIATKARKI | Zwycięstwo w meczu przyjaźni

SIATKARKI

Zwycięstwo w meczu przyjaźni

III- ligowe siatkarki Lubczy nie zwalniają tempa. Podopieczne Alicji Nerc wygrały już siódmy mecz w tym sezonie. Bez wygranego seta z Kielanówki odjechał dziś zaprzyjaźniony zespół sąsiadek zza miedzy- MUKS OLIMP Czudec.  Pojedynek był prowadzony w spokojnej atmosferze, a o zwycięstwie zadecydowała lepsza zagrywka naszego zespołu.   Obie ekipy znają się bardzo dobrze, część naszych zawodniczek grało kiedyś w drużynie Olimpu, wiele uczęszcza […]

Obie ekipy znają się bardzo dobrze, część naszych zawodniczek grało kiedyś w drużynie Olimpu, wiele uczęszcza do tych samych szkół. Drużyna z Czudca od początku sezonu trapiona jest kontuzjami i gra dość młodym składem. Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Lubczy, bo na zagrywkę weszła Urszula Dziadosz i podobnie jak w poprzednich meczach zaczęła bombardować zagrywką ekipę przyjezdnych i doprowadziła do stanu 10:2. Gdy wyglądało, że zdecydowanie zdominujemy tę prtię, ambitnie broniące zawodniczki Jerzego Zieliśnkiego odrobiły straty i nawiązały wyrównaną walkę. Lubcza jednak nie wypuściła tej partii z rąk, kontrolowała przebieg zdarzeń  i wygrała do 21.

Set drugi rozpoczął się w bardzo podobny sposób. Znów zawodniczki gości zagrywką postraszyła U. Dziadosz i jej zespół uzyskał ośmio-punktowe prowadzenie. Szybko jednak Aneta Kuś odpowiedziała tym samym elementem i zrobiło się po 10. Do połowy seta walka była bardzo wyrównana, ale powoli zawodniczki gospodarzy znalazły sposób na dobrze atakującą z drugiej linii Karolinę Wójcik. Nasz zespół zwiększył tempo gry i pewnie wygrał do 19.

W trzecim secie zagrywka nie odgrywała już tak wielkiej roli. W początkowej fazie seta toczyła się wyrównana walka. Później jednak kilka ładnych ataków po prostej Natalii Warzochy i  gospodynie przejęły kontrolę nad przebiegiem seta. Z drużyną ostatnio wznowiła treningi libero Katarzyna Sabik i w dzisiejszym meczu spisała się całkiem dobrze. Przyjezdne nie pozbierały się już do walki i przegrały do 17.

Biorąc pod uwagę postawę Lubczy w bieżącym sezonie i  problemy kadrowe Olimpu wynik ten na pewno nie jest sensacją. Za tydzień nasze siatkarki jadą na arcyważny mecz do Jasła.

LUBCZA Racławówka – OLIMP Czudec 3-0 (25-21, 25-18, 25-17)

LUBCZA: Warzocha (9- punkty),  Dziadosz (14), Śląska (c)(9), Piech (8), Chmiel (5), Nerc (6), Sabik (libero)

OLIMP: Kuś, Wójcik (c), Nieroda, Kutowicz, Świrad, Grzywna, Domino-Jacek (libero) oraz Jacek

sędziowali: Tomasz Kielar i Serkan Eroglu (obaj Rzeszów)