| Gminna Liga Oldbojów | Faza zasadnicza Ligi Oldbojów zakończona!

Gminna Liga Oldbojów

Faza zasadnicza Ligi Oldbojów zakończona!

Na sali w Niechobrzu rozegrano ostatnie mecze fazy zasadniczej ligi oldbojów. Przed nami już tylko starcia finałowe. W najciekawszym, decydującym o drugim miejscu meczu Zgłobień zremisował z Niechobrzem i to on zapewnił sobie srebrny medal.     W pierwszym starciu spotkały się drużyny walczące o miejsca 5-6. Ekipa z Woli Zgłobieńskiej podejmowała team Urzędu Miasta. W tabeli oba zespoły dzielił zaledwie jeden punkcik. Od początku dominowała Wola Zgłobieńska, która już do przerwy […]

Na sali w Niechobrzu rozegrano ostatnie mecze fazy zasadniczej ligi oldbojów. Przed nami już tylko starcia finałowe. W najciekawszym, decydującym o drugim miejscu meczu Zgłobień zremisował z Niechobrzem i to on zapewnił sobie srebrny medal.

W pierwszym starciu spotkały się drużyny walczące o miejsca 5-6. Ekipa z Woli Zgłobieńskiej podejmowała team Urzędu Miasta. W tabeli oba zespoły dzielił zaledwie jeden punkcik. Od początku dominowała Wola Zgłobieńska, która już do przerwy zaaplikowała rywalowi cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Po przerwie tempo meczu spadło a na jeszcze jedną bramkę prowadzących odpowiedział dwukrotnie Mirosław Korczyński i po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 5:2.

W drugim meczu liderująca ekipa z Boguchwały Spaart podejmowała ostatni zespół w tabeli- Nosówkę. Mecz podobnie jak większość rozgrywanych przez lidera był przez niego kontrolowany. Do sensacji nie przyczyniła się absencja lidera klasyfikacji strzelców Pawła Czacha i Nosówka zakończyła ten sezon bez zwycięstwa i tylko z jednym punktem. Nieobecnego Czacha godnie zastąpił Marek Kiczek, który zdobył trzy bramki.

Najwięcej emocji miał jednak dostarczyć ostatni mecz pomiędzy Zgłobniem a Niechobrzem. Mecz miał zdecydować o tym, który zespół zajmie drugie miejsce po rundzie zasadniczej i będzie w finałowym starciu mierzył się z drużyną z Boguchwały. Pojedynek nie zawiódł i stał na niezłym, emocjonującym poziomie. Emocje trwaly do ostatniej minuty, a końcowy, remisowy rezultat okazał się zwycięski dla Zgłobnia, który zagwarantował sobie drugie miejsce.

Jak wiemy, były to ostatnie starcia rundy zasadniczej. 13 lutego czekają nas jeszcze mecze finałowe. W starciu o piate miejsce Wola Zgłobieńska podobnie jak dziś zagra z samorządowcami. Obie ekipy maja jeszcze szanse na piątą lokatę. Pozostałe dwa mecze będą już bardziej pokazowe. O trzecie miejsce zagra Mogielnica z Niechobrzem, ale to właśnie ten drugi zespół dzięki różnicy punktowej jest już pewny brązowego medalu. Ukoronowaniem sezonu będzie finałowy mecz Boguchwały Spaart ze Zgłobniem. Gracze ze stolicy naszej gminy też mogą być już pewni swego i rywalizacja toczyć się będzie tylko o honor.