| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Kolejny pechowy piątek. Union Jack pokazał charakter.

Aktualności - Strona GłównaBALS

BALS: Kolejny pechowy piątek. Union Jack pokazał charakter.

Cóż za pechowa końcówka sezonu w BALSie. W piątkowy wieczór rozegrano pierwszy mecz fazy finałowej I ligi. Tym razem bardzo poważnej kontuzji doznał zawodnik Union Jack’a i znów konieczna była interwencja karetki…  Rywale nie wyrazili jednak zgody na przerwanie i dokończenie meczu w innym terminie. Union Jack przegrywał  z Iskrą Mapei 0:1, ale po pechowym wydarzeniu poderwał się do walki, zagrał niesamowicie zmobilizowany i triumfował w trzech kolejnych setach, przybliżając […]

Cóż za pechowa końcówka sezonu w BALSie. W piątkowy wieczór rozegrano pierwszy mecz fazy finałowej I ligi. Tym razem bardzo poważnej kontuzji doznał zawodnik Union Jack’a i znów konieczna była interwencja karetki…  Rywale nie wyrazili jednak zgody na przerwanie i dokończenie meczu w innym terminie. Union Jack przegrywał  z Iskrą Mapei 0:1, ale po pechowym wydarzeniu poderwał się do walki, zagrał niesamowicie zmobilizowany i triumfował w trzech kolejnych setach, przybliżając się do obrony mistrzowskiego tytułu. Rozegrano także dwa mecze II ligi, które póki co nie zmieniły układu sił w tabeli. Z wygranych cieszyły się drużyny MB Aerospace oraz Geronimo.

Hitem dnia był pierwszy mecz grupy finałowej I ligi. Union Jack wygrał rundę zasadniczą i do decydującej rozgrywki ruszył z dwupunktowym handicapem. Początek meczu układał się jednak po myśli Iskry, która grała bardzo płynnie, efektownie rozprowadzając swoje akcje. To zaowocowało zwycięstwem do 17. W drugiej odsłonie lepiej poczynał sobie Union Jack i utrzymywał czteropunktową zaliczkę. Niestety w połowie seta siatkarz tej drużyny doznał bardzo poważnej kontuzji i znów konieczne było wezwanie karetki pogotowia. Zespoły nie dogadały się w kwestii przerwania meczu i dokończenia go w innym terminie więc po dłuższej przerwie wznowiono spotkanie. Union Jack był bardzo zmobilizowany i zdeterminowany. Kibice oglądali dobre widowisko. Obrońcy tytułu grali skutecznie w ataku, a ciężar gry spoczywał na barkach Rafała Koziarza i Marcina Bachórza. Ich zespół zwyciężył w końcówkach drugiej i trzeciej odsłony. Dzięki temu zeszłoroczni mistrzowie jeszcze bardziej się nakręcili i w czwartym secie dopięli swego. Triumfowali bardzo pewnie i dopisali do swojego dorobku trzy meczowe punkty, co znacząco przybliżyło ich do obrony mistrzowskiego tytułu.

UNION JACK Rzeszów – ISKRA MAPEI Rzeszów 3:1 (17-25, 25-21, 25-22, 25-15)

MVP: Rafał Koziarz (UNION JACK)

W pojedynku fazy finałowej II ligi spotkały się Trzciana Puncher z Geronimo. W spotkaniu nie brakowało momentów walki i ambitnych obron, ale mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Pierwszą odsłonę wyraźnie wygrali rzeszowianie, ale w drugiej przeciwnicy poprawili grę i tym razem to oni triumfowali 25:23. Dalsza część spotkania zapowiadała się bardzo emocjonująco, ale ekipa z Trzciany zgasła, popełniała zdecydowanie więcej błędów i to rywal dominował na boisku. Geronimo wygrywało kolejno do 20 i 11, dzięki czemu zainkasowało pierwsze punkty na tym etapie rozgrywek.

Trzciana PUNCHER – GERONIMO Rzeszów 1:3 (18-25, 25-23, 20-25, 11-25)

MVP: Rafał Koryl (GERONIMO)

Drużyny MB Aerospace oraz KSM Chmielaki walczyły o przedłużenie swoich szans na udział w barażu o prawo gry w I lidze. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zespołu MB Aerospace. Ekipa ta prezentowała się skuteczniej w ataku, a w tym elemencie nie mylił się Paweł Wójtowicz. Zaowocowało to zwycięstwem do 22. W drugiej odsłonie gracze MB Aerospace zagrali jeszcze lepiej i często punktowali zagrywką. Dzięki temu triumfowali do 17. Drużyna Chmielaków poderwała się do walki w trzecim secie. Tym razem to ona zaliczyła kilka dłuższych serii w polu serwisowym. Dołożyła do tego skuteczną grę w ataku i wygrała 25:20. W kolejnej partii nie było jednak większych emocji, MB Aerospace od początku do końca utrzymywało wyraźną zaliczkę i triumfowało do 18, a w całym meczu 3:1. Dzięki temu zespół z Rzeszowa zachował jeszcze realne szanse na awans.

KSM CHMIELAKI Rzeszów – MB AEROSPACE Rzeszów 1:3 (22-25, 17-25, 25-20, 18-25)

MVP: Paweł Wójtowicz (MB AEROSPACE)