| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Ruszyła runda finałowa II Ligi. Rzeszowski Węgiel nie do zatrzymania.

Aktualności - Strona GłównaBALS

BALS: Ruszyła runda finałowa II Ligi. Rzeszowski Węgiel nie do zatrzymania.

Wystartowała runda finałowa II ligi. Swój prymat potwierdził Rzeszowski Węgiel, który po raz kolejny wygrał za trzy punkty i w rozgrywkach nie stracił jeszcze seta. Tym razem dał ugrać ekipie z Trzciany zaledwie 43 małe punkty. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia drużyny z Rzeszowa, która przy serwisach Przemysława Maliszewskiego odskoczyła na 8:0. Po chwili drugą serię zagrywek dołożył Michał Pomianek i ich ekipa utrzymywała wyraźną zaliczkę, a ostatecznie wygrała […]

Wystartowała runda finałowa II ligi. Swój prymat potwierdził Rzeszowski Węgiel, który po raz kolejny wygrał za trzy punkty i w rozgrywkach nie stracił jeszcze seta. Tym razem dał ugrać ekipie z Trzciany zaledwie 43 małe punkty. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia drużyny z Rzeszowa, która przy serwisach Przemysława Maliszewskiego odskoczyła na 8:0. Po chwili drugą serię zagrywek dołożył Michał Pomianek i ich ekipa utrzymywała wyraźną zaliczkę, a ostatecznie wygrała do 8. Emocji nie było także w drugiej odsłonie, a tym razem Trzciana ugrała 14 oczek. Ciekawiej zrobiło się w trzecim secie, bo tym razem gracze Puncher prowadzili kilkoma punktami. W końcówce Rzeszowski Węgiel odrobił jednak całość strat i wykorzystując większe doświadczenie zdominował końcówkę, triumfując 25:21. Ekipa ta jest na bardzo dobrej drodze do awansu.

RZESZOWSKI WĘGIEL – Trzciana PUNCHER 3:0 (25-8, 25-14, 25-21)

MVP: Przemysław Maliszewski (RZESZOWSKI WĘGIEL)

Bardziej wyrównany był drugi pojedynek wieczoru, w którym MB Aerospace grało z Motoresem. Szczególnie pierwszy set toczony był punkt za punkt. Nieznaczne prowadzenie utrzymywało się po stronie MB Aerospace. W końcówce ta drużyna dołożyła skuteczny serwis i wygrała do 20. Dwie kolejne partie przebiegały pod dyktando graczy Motoresu. Popełniali oni mniej błędów, grali dobrze w ataku, a szczególnie skuteczny był Michał Woźniak. Jego ekipa triumfowała do 16 i 18. Była też na dobrej drodze, by w czwartej odsłonie dopełnić dzieła, ale tak się nie stało. Zespół MB Aerospace przegrywał już 20:23, ale zdołał odwrócić losy seta i doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii grę kontrolował Motores i ostatecznie wygrał do 10.

MB AEROSPACE Rzeszów – MOTORES Rzeszów 2:3 (25-20, 16-25, 18-25, 26-24, 10-15)

MVP: Michał Woźniak (MOTORES)

Trzeci zaplanowany na piątek mecz nie doszedł do skutku, bowiem drużyna Sędziów PWZPS nie uzbierała składu i oddała go walkowerem.

VOLLEY CLUB Wola Zgłobieńska – Sędziowie PWZPS 3:0 (15-0, 15-0, 15-0) walkower