| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Rzeszowski Węgiel wygrał zacięty mecz na szczycie

Aktualności - Strona GłównaBALS

BALS: Rzeszowski Węgiel wygrał zacięty mecz na szczycie

Nowy Rok w Boguchwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki rozpoczął się od meczu na szczycie, w którym rywalizowały dwie niepokonane dotąd drużyny Rzeszowski Węgiel i Iskra Mapei. Spotkanie zgodnie z przewidywaniami było wyrównane i dostarczyło sporej dawki emocji. Po tie-breaku granym na przewagi lepsi okazali się siatkarze Rzeszowskiego Węgla i to oni zostali nowym liderem rozgrywek. W piątek rozegrano także dwa pojedynki II ligi. Z wygranych cieszyli się Strażacy oraz Geronimo.   Pojedynek […]

Pojedynek dwóch niepokonanych dotąd w BALSie ekip zapowiadał się niezwykle ciekawie. Początkowo lepiej radzili sobie siatkarze Rzeszowskiego Węgla, ale szybko gra się wyrównała i w pierwszej partii o wyłonieniu zwycięzcy decydowała końcówka. Iskra obroniła trzy piłki setowe i doprowadziła do stanu 24:24, ale ostatecznie skuteczny blok Michała Pomianka dał wygraną Rzeszowskiemu Węglowi. W drugim secie Iskra Mapei zagrała koncertowo i przez cały czas utrzymywała kilka punktów przewagi. Skutecznie atakował Jakub Adamczyk, a jego koledzy dołożyli punkty blokiem, co zaowocowało zwycięstwem do 20. Trzecia odsłona była bardzo zacięta, a przez niemal cały czas zespoły grały punkt za punkt. W decydujących akcjach to Iskra była skuteczniejsza i zwyciężyła do 23. Beniaminek rozgrywek ponownie poderwał się do walki w czwartej odsłonie i tym razem to on odniósł zdecydowaną wygraną. W przyjęciu i obronie kapitalnie spisywał się libero Jakub Kłeczek, a kilka efektownych ataków zaprezentował Michał Pomianek i ich zespół zwyciężył do 16. W decydującym, piątym secie Iskra niemal cały czas utrzymywała dwupunktową zaliczkę. W efekcie przy stanie 14:12 miała pierwszego meczbola, ale Rzeszowski Węgiel dwukrotnie trafił serwisem, a potem wykorzystał kontrę i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na własną korzyść.

RZESZOWSKI WĘGIEL – ISKRA MAPEI Rzeszów 3:2 (26-24, 20-25, 23-25, 25-16, 16-14)

MVP: Michał Pomianek (RZESZOWSKI WĘGIEL)

W piątek rywalizowały również zespoły z grupy B II Ligi. W pierwszym ze spotkań bardziej doświadczona drużyna Geronimo Rzeszów ograła Young Team Racławówka. Różnicę widać było szczególnie w decydujących akcjach setów, kiedy rzeszowski zespół trafiał serwisem, a młodzi gracze z Racławówki tracili po kilka punktów z rzędu. Dwie pierwsze odsłony wygrało Geronimo, kolejno do 19 i 22. W trzecim secie Young Team zaczął grać bardziej regularnie i zwyciężył do 21, a skuteczny w ataku był Gracjan Rebizak. Młodzi gracze przez krótki okres czwartego seta mieli nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka, ale końcówkę zdominowało Geronimo, za sprawą dobrej gry Karola Zwolińskiego w ataku i na zagrywce. Rzeszowianie wygrali do 16, a cały mecz 3:1.

GERONIMO Rzeszów – YOUNG TEAM Racławówka 3:1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

MVP: Karol Zwoliński (GERONIMO)

Od wyrównanej walki rozpoczął się także ostatni mecz wieczoru. Początkowo Twój Stary Team prowadził ze Strażakami, ale w końcówce inauguracyjnego seta rywale wykorzystali kilka kontr, do tego dołożyli blok i wygrali do 21. Dzięki temu w drugim i trzecim secie grało im się zdecydowanie łatwiej. Obie partie przebiegały pod dyktando Strażaków, którzy prezentowali bardziej regularną i poukładaną grę, a dobrze akcje rozprowadzał rozgrywający Grzegorz Wójcicki. Jego zespół triumfował do 17 i 19, a cały mecz wygrał 3 do 0 i znacznie zwiększył swoje szanse na awans do rundy finałowej.

STRAŻACY – TWÓJ STARY TEAM 3:0 (25-21, 25-17, 25-19)

MVP: Grzegorz Wójcicki (STRAŻACY)

Tabela I Ligi: sstlubcza.com/tabela-i-liga-bals/

Tabela II Ligi: sstlubcza.com/tabela-ii-liga-bals/