| Aktualności - Strona Główna | BALS: Pewne zwycięstwo lidera. Zmiany w dolnej części tabeli.

Aktualności - Strona Główna

BALS: Pewne zwycięstwo lidera. Zmiany w dolnej części tabeli.

Rzeszowski Węgiel umocnił się na fotelu lidera I Ligi BALS, pokonując w trzech setach Partluk Rzeszów. Ważne zwycięstwa odniosły SZiK Tyczyn i Sylveco Czarni Rzeszów, które dzięki temu przesunęły się w górę tabeli. W drugiej lidze z kompletu punktów cieszyły się zespoły Volley Wiśniowa i Bystrzaki Gmina Iwierzyce.   Lider tabeli Rzeszowski Węgiel w piątkowy wieczór rywalizował z Partlukiem. Dla tego zespołu był to dopiero drugi […]

Lider tabeli Rzeszowski Węgiel w piątkowy wieczór rywalizował z Partlukiem. Dla tego zespołu był to dopiero drugi mecz w bieżącym sezonie. W pierwszym secie Rzeszowski Węgiel od samego początku zbudował pokaźną zaliczkę i kontrolował przebieg gry, triumfując do 14. Kilka efektownych ataków zaprezentował Michał Pomianek. W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana, a Partluk trzymał dystans do rywali i przy stanie 19:20 zdobył punkt kontaktowy. Końcówka zapowiadała się emocjonująco, ale ostatecznie skuteczne akcje w ataku i na zagrywce w wykonaniu Dominika Worosza dały liderowi zwycięstwo do 22. W trzeciej partii Rzeszowski Węgiel ponownie grał bardzo płynnie i dopiął swego, tym razem zwyciężając 25:19. Dzięki temu umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

PARTLUK Rzeszów – RZESZOWSKI WĘGIEL 0:3 (14-25, 22-25, 19-25)

MVP: Przemysław Maliszewski (RZESZOWSKI WĘGIEL)

O pierwszą wygraną walczył SZiK Tyczyn, który po trzech spotkaniach miał w swoim dorobku zaledwie jeden punkt. Początek nowego roku był dla drużyny z Tyczyna dużo bardziej udany, bo udało się przełamać i odbić od ostatniego miejsca w tabeli. SZiK w trzech krótkich setach uporał się z Sędziami, a przeciwnicy nawiązali wyrównaną walkę jedynie w końcówce trzeciej odsłony. Drużyna z Tyczyna grała zdecydowanie skuteczniej w ataku, a prym wiódł Patryk Banaś.

SZiK Tyczyn – SĘDZIOWIE 3:0 (25-17, 25-15, 25-20)

MVP: Patryk Banaś (SZiK)

Nieco więcej emocji dostarczyło spotkanie Sylveco Czarnych z Royalami. Oba zespoły potrzebowały punktów, aby poprawić swoją pozycję w tabeli. W premierowej odsłonie mecz był jednostronnym widowiskiem, a Czarni zwyciężyli do 15. Po zmianie stron Royale zaczęli grać dużo lepiej i zaskoczyli uśpionego rywala. Doszło do emocjonującej końcówki, która zakończyła się triumfem Royali na przewagi. Set numer trzy był odbiciem lustrzanym tego pierwszego i znów z wysokiej wygranej mogli cieszyć się Sylveco Czarni. Ekipa ta prowadziła także na początku czwartego seta, ale od stanu 8:11 Royale poprawili grę i doprowadzili do remisu. Odtąd kibice oglądali emocjonujące widowisko, w którym nie brakowało walki i ofiarnych obron. Znów doszło do końcówki granej na przewagi, ale tym razem lepiej wytrzymali ją Czarni. Dzięki temu wygrali 3:1 i wskoczyli na piątą lokatę w tabeli.

ROYALE Rzeszów – SYLVECO CZARNI Rzeszów 1:3 (15-25, 26-24, 17-25, 26-28)

MVP: Urszula Kijak (SYLVECO CZARNI)

W piątkowy wieczór rozegrano również dwa pojedynki II Ligi. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Bystrzaki Gmina Iwierzyce i dokonał tego w zaskakująco łatwy sposób. Czerwony Baron jedynie w drugiej partii nawiązywał wyrównaną walkę i prowadził 20:16. Zespół z Gminy Iwierzyce zdołał jednak odrobić straty i wygrać seta, głównie dzięki skutecznej postawie w polu serwisowym. Pierwsza i trzecia odsłona przebiegała podobnie. Od początku do końca zdecydowaną przewagę posiadała drużyna Bystrzaków. Prezentowała dużo bardziej poukładaną siatkówkę, wykorzystując wszystkie strefy w ataku. To pozwoliło jej wygrać w trzech setach i znacząco zwiększyć szansę na awans do play-offów.

BYSTRZAKI Gmina Iwierzyce – CZERWONY BARON 3:0 (25-11, 25-23, 25-14)

MVP: Remigiusz Pazdan (BYSTRZAKI)

Problemów z odniesieniem trzeciej wygranej nie miał Volley Wiśniowa, który po raz kolejny zakończył mecz w trzech setach, tym razem pokonując Twój Stary Team. Pierwsza partia przebiegała zdecydowanie pod dyktando Volleya, ale w dwóch kolejnych ekipie z Wiśniowej nie szło już tak łatwo i o wszystkim decydowały końcówki. Twój Stary Team miał swoje szanse na urwanie faworyzowanym przeciwnikom choćby seta, ale ostatecznie przegrał do 23 i 22, a cały mecz 0:3. Zespół z Wiśniowej potwierdził wysokie aspiracje i zapewnił sobie udział w rundzie finałowej II ligi.

TWÓJ STARY TEAM – VOLLEY Wiśniowa 0:3 (17-25, 23-25, 22-25)

MVP: Krzysztof Zimny (VOLLEY)

Tabela I Ligi dostępna tutaj: sstlubcza.com/tabela-i-liga-bals/

Tabela II Ligi dostępna tutaj: sstlubcza.com/tabela-ii-liga-bals/