| Liga Kadetek | Walczyły o Puchar Starosty Jasielskiego

Liga Kadetek

Walczyły o Puchar Starosty Jasielskiego

Druzyna kadetek uczestniczyła w Turnieju o Puchar Starosty Jasielskiego, który był zorganizowany 4 września w Dębowcu. Był to dobry sprawdzian przed zbliżająca się ligą, gdyż dziewczyny zmierzyły się z ekipami Dębowca i Mielca, z którymi będą rywalizować w lidze oraz przedstawicielkami województwa małopolskiego- Extrimem Gorlice.     W pierwszym meczu turnieju SST Lubcza zmierzyła się z gospodyniami- UKS-em Gimnazjum Dębowiec. Początek był w mirę wyrównany jednak w drugiej części seta bardzo […]

Druzyna kadetek uczestniczyła w Turnieju o Puchar Starosty Jasielskiego, który był zorganizowany 4 września w Dębowcu. Był to dobry sprawdzian przed zbliżająca się ligą, gdyż dziewczyny zmierzyły się z ekipami Dębowca i Mielca, z którymi będą rywalizować w lidze oraz przedstawicielkami województwa małopolskiego- Extrimem Gorlice.

W pierwszym meczu turnieju SST Lubcza zmierzyła się z gospodyniami- UKS-em Gimnazjum Dębowiec. Początek był w mirę wyrównany jednak w drugiej części seta bardzo trudne zagrywki Bernadety Nobis dały dużą przewagę przyjezdnym, które wygrały pewnie seta. W drugiej partii od początku prowadziły nasze zawodniczki, a rywalki nadal nie radziły sobie z odbiorem zagrywki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W kolejnym meczu Turnieju zespół z Gorlic pokonał Stal Mielec również w stosunku dwa do zera, a następnie jeszcze łatwiej rozprawił się z zespołem z Dębowca. Najbardziej zaciętym meczem zawodów obfitującym w ładne akcje był pojedynek SST Lubczy i Stali Mielec. Gdy zawodniczki z Racławówki prowadziły juz 23:20 wyglądało, że że spokojnie wygrają pierwszego seta, ale bardzo dobra gra w obronie mieleckiej libero sprawiła, że ta odsłona skończyła się stosunkiem 28:26 dla Lubczy. Rozprężone po zwycięskim secie siatkarki naszego Stowarzyszenia straciły na początku kilka punktów, których nie zdołały odrobić już do końca partii.  W tie-breaku trudna zagrywka i atomowe ataki Bernadki Nobis dały pewne zwycięstwo kadetką Lubczy. Mecz z Gorlicami decydował o zwycięstwie w całym turnieju. Po wyrównanym początku Gorliczanki uzyskały wysoką przewagę i pewnie wygrały seta do 17. Metamorfoza nastąpiła w drugim secie. Kilka bloków i mocnych ataków dało bardzo pewne zwycięstwo naszej ekipie, do 15. O wszystkim miał zatem zdecydować trzeci set. Dobrze rozpoczęły siatkarki z Racławówki, jednak po zmianie stron kilka błędów zaowocowało porażką do 12. Dla Gorlic oznaczało to zwycięstwo w turnieju, a Lubczy przypadło drugie miejsce. W meczu o trzecie miejsce w tie-breaku gospodynie pokonały mielecką Stal. Indywidualną nagrodę otrzymała wspomniana już Bernadeta Nobis, która bardzo udanie debiutowała w naszej drużynie. Lubcza zagrała przyzwoite zawody. Wiele dziewcząt jest w dobrej formie i mogło zaprezentować łądne, ciekawe zagrania, choć kilku błędów się nie ustrzegły. Skład jest wyrównany i toczy się rywalizacja na kilku pozycjach.