| Aktualności - Strona Główna | BALS | Znamy komplet finalistów II Ligi BALS.

Znamy komplet finalistów II Ligi BALS.

Przedostatnia kolejka fazy zasadniczej II ligi BALS wyjaśniła już wszystkie niewiadome. Poznaliśmy komplet sześciu drużyn, które wezmą udział w rundzie finałowej. Rzutem na taśmę, w piątkowych meczach awans wywalczyły Toi Toi Polska i Twój Stary Team. Oprócz tego w decydującej rozgrywce wystąpią Zaborovia, Bystrzaki, Wiśniowa i Hogs Euro Sklep, które już wcześniej były pewne swego. Dużą niespodziankę sprawił Young Team Racławówka, który w dobrym stylu […]

Przedostatnia kolejka fazy zasadniczej II ligi BALS wyjaśniła już wszystkie niewiadome. Poznaliśmy komplet sześciu drużyn, które wezmą udział w rundzie finałowej. Rzutem na taśmę, w piątkowych meczach awans wywalczyły Toi Toi Polska i Twój Stary Team. Oprócz tego w decydującej rozgrywce wystąpią Zaborovia, Bystrzaki, Wiśniowa i Hogs Euro Sklep, które już wcześniej były pewne swego. Dużą niespodziankę sprawił Young Team Racławówka, który w dobrym stylu wygrał swój pierwszy mecz w sezonie i sensacyjnie pozbawił promocji do finału Strażaków.

Pierwszy mecz bezpośrednio decydował o awansie z grupy A. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Toi Toi Polska i Nagły Zryw Piwosza Boguchwała. Dwa pierwsze sety były bardzo podobne do siebie. Jedni bądź drudzy uzyskiwali kilka razy trzy lub czteropunktową zaliczkę, ale ostatecznie w obu przypadkach zespoły „spotkały” się przy wyniku po 22. Pierwszą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze Toi Toi, ale w drugiej górą byli „Piwosze”. W trzecim secie wysoką zaliczkę posiadała drużyna z Rzeszowa, ale Boguchwalanie dzięki dobrej grze Piotra Rachwała doścignęli przeciwników i przy stanie 20:21, mieli piłkę na remis w górze. Nie wygrali jednak tej akcji i ostatecznie to rywale zwyciężyli seta 25:22. W czwartej odsłonie Nagły Zryw Piwosza nie podjął już walki, przegrywając do 15. Dzięki temu Toi Toi Polska awansował do rundy finałowej.

NAGŁY ZRYW PIWOSZA Boguchwała – TOI TOI POLSKA 1:3 (23-25, 25-22, 22-25, 15-25)

MVP: Michał Woźniak (TOI TOI POLSKA)

Najciekawszym meczem wieczoru był pojedynek nr 2, w którym pewny awansu lider grupy B- Hogs Euro Sklep Cierpisz, rywalizował z Twój Stary Team. Ci drudzy mieli jeszcze szanse na awans, ale musieli wygrać i liczyć na potknięcie przeciwników w kolejnym starciu. Pierwszy warunek został spełniony, bo po zaciętym i stojącym na niezłym poziomie meczu Twój Stary Team zdołał odnieść zwycięstwo. W pierwszym secie ekipa ta uzyskała dużą przewagę, szczególnie dzięki dobrym serwisom Gabrieli Trzeciak. W końcówce przeciwnicy zaczęli odrabiać straty i byli blisko remisu, ale ostatecznie przegrali do 23. Twój Stary Team złapał wiatr w żagle i w kolejnej partii prezentował się bardzo dobrze, a skuteczny w ataku był Łukasz Barnat i po chwili było już 2:0 dla jego zespołu.  Role odwróciły się w trzeciej odsłonie, bo od początku do końca przebieg gry kontrolowali zawodnicy z Cierpisza, a mocnymi i skutecznymi atakami popisywał się Piotr Nazimek. Wiele emocji dostarczył czwarty set, gdzie kibice oglądali wiele efektownych akcji, z ofiarnymi obronami. Twój Stary Team mógł liczyć na głośne wsparcie swoich fanów, co ułatwiało grę. To właśnie ta ekipa zwyciężyła w emocjonującej końcówce 29:27. Wygrana za trzy punkty dawała duże szanse na awans. Drugi warunek został spełniony godzinę później i jak się okazało Twój Stary Team weźmie udział w decydującej rozgrywce.

HOGS EURO SKLEP Cierpisz – TWÓJ STARY TEAM 1:3 (23-25, 19-25, 25-16, 27-29)

MVP: Łukasz Barnat (TWÓJ STARY TEAM)

Strażacy mogli sami zapewnić sobie awans, ale aby osiągnąć ten celu musieli pokonać Young Team Racławówka za trzy punkty. Zadania z pozoru wydawało się łatwe, bo młodzi gracze do tej pory ugrali zaledwie jedno oczko. Stało się jednak zupełnie inaczej, bo drużyna z Racławówki zagrała dobre zawody i zdecydowanie pokonała bardziej doświadczonych przeciwników. Mecz był zaskakująco jednostronnym pojedynkiem. Wystarczy powiedzieć, że w premierowej partii Young Team wygrał do 14. W drugim secie walka była bardziej zacięta. Dobra gra w zagrywce pozwoliła Strażakom utrzymywać wynik w okolicach remisu, ale młodzi gracze z Racławówki wytrzymali końcówkę, wygrywając do 23. W trzeciej odsłonie Young Team poczuł się bardzo pewnie. Szybko uzyskał wysoką zaliczkę i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, wygrywając do 17, a grę dobrze rozprowadzał Kacper Haligowski. Jego ekipa wygrała pierwszy mecz w sezonie i „zabrała” rywalom awans.

STRAŻACY – YOUNG TEAM Racławówka 0:3 (14-25, 23-25, 17-25)

MVP: Kacper Haligowski (YOUNG TEAM)

Tabelę II Ligi BALS na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej można zobaczyć na stronie: sstlubcza.com/tabela-ii-liga-bals/