| Liga Kadetek | Juniorki znów wygrały u siebie

Liga Kadetek

Juniorki znów wygrały u siebie

Sześć meczy i trzy wygrane, wszystkie odniesione na własnym terenie. Zespół juniorek w tym sezonie w hali w Kielanówce jeszcze nie przegrał. Gorzej naszym siatkarkom idzie na wyjazdach, dla tego dzisiejsza wygrana ze Stalą Mielec pozwoliła pozostać Lubczy w grze o awans do grupy finałowej.   Gdy obie ekipy pojawił się na boisku przeciwniczki zdecydowanie przewyższały ekipę  Racławówki pod kontem wzrostu. Wydawało się, że minimalnymi faworytkami mogą być właśnie Mielczanki, […]

Sześć meczy i trzy wygrane, wszystkie odniesione na własnym terenie. Zespół juniorek w tym sezonie w hali w Kielanówce jeszcze nie przegrał. Gorzej naszym siatkarkom idzie na wyjazdach, dla tego dzisiejsza wygrana ze Stalą Mielec pozwoliła pozostać Lubczy w grze o awans do grupy finałowej.

Gdy obie ekipy pojawił się na boisku przeciwniczki zdecydowanie przewyższały ekipę  Racławówki pod kontem wzrostu. Wydawało się, że minimalnymi faworytkami mogą być właśnie Mielczanki, które we wcześniejszych meczach pokonały m.in. bardzo silne Karpaty Krosno. Mecz zaczął się od wyrównanej walki. Niestety nasze zawodniczki popełniły bardzo dużo błędów w zagrywce i Stalówki uzyskały przewagę. W końcówce gospodynie poprawiły serwis, którym już do końca meczu sprawiały wielkie problemy swoim przeciwniczką. Coraz pewniej piłki kończyła Bernadetta Nobis. Po wyrównanej końcówce Lubcza wygrała do 23.

Nieźle grająca w pierwszym secie K. Kubala ze Stali sprawiała naszym siatkarkom dużo problemów także na początku drugiej odsłony. W  ekipie z Racławówki szybko poprawiło się jednak przyjęcie i rozegranie. Ciężar gry w ataku wzięły na siebie B. Nobis i M. Stachowicz, a ich atomowe ataki robiły spore wrażenie na rywalkach i publiczności. W pierwszej połowie seta walka toczyła się na zasadzie „punkt za punkt”.  Po kolejnej bardzo wyrównanej końcówce Lubcza zwyciężyła ponownie do 23.

Trzeci set zaczął się układać niepomyślnie dla siatkarek Stowarzyszenia i wydawało się, że przytrafił się im słynny „syndrom trzeciego seta”. Wtedy zdecydowanie do gry włączył się blok naszej ekipy i bardzo skutecznie powstrzymywał dużo wyższe rywalki. Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym Lubca zaliczyła tyle bloków punktowych. W błyskawicznym tempie Racławówka uzyskała wysoką przewagę. Podopiecznym Alicji Nerc zaczęło wychodzić dosłownie wszystko i na tablicy widniał wynik 22:13. Rywalki stać było już tylko na jeden punkt i set zakończył się wynikiem 25:14 dla gospodyń.

Z pewnością był to jeden z najlepszych meczy juniorek Lubczy w tym sezonie. Gdyby częściej grały na takim poziomie, pewnie miały by kilka punktów więcej wywalczonych na wyjazdach.

Lubcza Racławówka – Stal Mielec 3-0 (25-23, 25-23, 25-14)

LUBCZA: Guzy, Stachowicz J. (c), Chmiel, Stachowicz M., Nobis, Niedziałek, Pałka (libero) oraz Ochońska, Opalińska, Barczak

STAL: Niedbała, Bardo, Malicka (c), Kicior, Koc, Kubala, Murdza (libero) oraz Kania, Pierzchała

sędziowali: Tomas Kielar i Łukasz Lemiech (obaj Rzeszów)