| Liga Kadetek | Kadetki nadal niepokonane

Liga Kadetek

Kadetki nadal niepokonane

Dobrze spisuje się zespół kadetek Lubczy w drugiej fazie rozgrywek. Tym razem siatkarką z Racławówki przyszło się mierzyć na własnym terenie z Siarką Tarnobrzeg. Rywalki zaskoczyły nas dobrą grą i zdołały wygrać pierwszego seta, ale w dwóch pozostałych klasę pokazała już ekipa Stowarzyszenia i zapisała na swoje konto pewne zwycięstwo, które może być istotne w ostatecznym rozrachunku.     Na początku meczu Siarka spisywała się kapitalnie. […]

Na początku meczu Siarka spisywała się kapitalnie. Odrzuciła Lubczę od siatki trudnymi zagrywkami, broniła wiele piłek i wykorzystując dobre rozegranie K. Rębisz zbudowała sporą przewagę. Nasze siatkarki były wyraźnie zaskoczone dobrą postawą rywala, grały ospale i przegrywały już 11 do 5. Po czasie, o który poprosiła trener A. Nerc gospodynie wzięły się do odrabiania strat, a świetne piłki zza linii 9 metra posyłała K. Niedziałek. Kolejne cztery oczka na swoje konto zapisał jednak zespół z Tarnobrzega, a wszystko to za sprawą…  bardzo trudnych serwisów. Lubcza  szybko odpowiedziała tym samym i ponownie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy. Siarczanki utrzymywały dużą skuteczność na kontrach i prowadziły dwoma punktami, a chwilę później nawet czterema. Dobre ataki Bernadki Nobis pozwoliły  miejscowym zbliżyć się do rywalek, ale zepsuta zagrywka zakończyła seta, z którego wygrania cieszyły się zawodniczki Siarki.

Drugi set od początku ułożył się o niebo lepiej. W polu zagrywki zameldowała się Baśka Lewczak, a rozbite w przyjęciu rywalki nie mogły konstruować normalnych akcji. Na kontrach efektownymi atakami raz po raz bombardowała ich B. Nobis i Lubcza objęła prowadzenie 9 do 0. Rywalki mozolnie odrabiały straty, doskoczyły na trzy oczka, ale później siatkarki z Racławówki rozkręciły się już na dobre. Świetne zawody rozgrywała wspomniana już Nobis, a na środku siatki sporo udanych akcji zaliczyła Katarzyna Niedziałek i nasze zawodniczki pewnie wygrały tę odsłonę do 13.

Losy meczu rozstrzygały się w tie breaku. Przy stanie 4 do 2 dla Lubczy przeciwniczki wygrały ładną wymianę i doprowadziły do remisu, by po chwili przegrywać już cztery do ośmiu. Dobrze rozgrywał nominalna… środkowa Baśka Lewczak, a Bernadka Nobis kończyła ataki nawet z szóstej strefy. Racławówka odskoczyła na sześć oczek i pewnie wygrała decydującą  odsłonę do … 5. W 2 i 3 secie nasze siatkarki udowodniły, że są w tej grupie faworytem, a Siarka mimo dzielnej postawy musiała uznać wyższość rywala.

W drugim meczu turnieju, po dosyć zaciętej walce Siarka pokonała UKS Dębowiec 2:0. Lubcza rozegrała jeszcze  sparing z dobrze znanym nam teamem z Dębowca. Mecz przebiegał w piknikowej atmosferze i zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:1.