| Liga Kadetek | Juniorki podniosły się po nokaucie, ale przegrały

Liga Kadetek

Juniorki podniosły się po nokaucie, ale przegrały

Nie udał się juniorkom Lubczy wyjazd do Stalowej Woli. W pierwszych dwóch setach nasze siatkarki zostały zmiażdżona przez najsłabszy zespół ligowej tabeli. Udało im się pozbierać po tym ciężkim nokaucie i doprowadzić do tie-breaka, lecz gospodynie rozstrzygnęły mecz na własną korzyść. Ta porażka ostatecznie przekreśla szansę ekipy  Racławówki na awans do grupy finałowej.     Już od samego początku Lubcza miała olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki i nie mogła wyprowadzać ataków. Rywalki […]

Już od samego początku Lubcza miała olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki i nie mogła wyprowadzać ataków. Rywalki objęły prowadzenie 6:2, a zaraz potem oba zespoły dzieliło już sześć oczek. Nie pomógł czas dla trenera Bogdana Dziedzica. Ekipa z Racławówki grała ospale, a większość punktów zdobywała po błędach rywalek. Później nasze siatkarki prezentowały się nieznacznie lepiej, ale Vega utrzymywała 10 punktów przewagi i pewnie wygrała do 14.

Wydawało się, że gorzej już gra naszych zawodniczek wyglądać nie może. A jednak… Po czterech nie przyjętych zagrywkach ekipa ze Stalowej Woli zaczęła drugi set od prowadzenia 4:0. Katastrofalnie grająca Lubcza z trudem dostarczała piłkę na stronę gospodyń, a te z  wielkim spokojem wykańczały niemal wszystkie nadarzające się kontry. Nasze siatkarki przegrywały już 20 do 6. Udało im się jeszcze zniwelować rozmiary porażki, ale przegrana do 13 i tak była prawdziwym nokautem.

Trzeci set był nieco bardziej wyrównany. Lubcza grała trochę lepiej w przyjęciu i zagrywce, nadal jednak nie było skuteczności w ataku. Udało nam się odskoczyć na 9:7, ale po chwili było już po 11. Mecz się wyrównał, trwała walka punkt za punkt. W ataku ciężar gry wzięła na siebie kapitan Justyna Stachowicz i to jej dobre ataki na kontrach dały prowadzenie 20:16. Coraz lepsza gra w obronie zaowocowała licznymi kontrami i przyjezdne zwyciężyły do 17.

Dobrze dla naszego zespołu rozpoczął się też set numer IV, bo Lubcza wyszła na prowadzenie 5:1. W ataku i na zagrywce dobrze spisywała się w tym fragmencie meczu Magdalena Stachowicz. Ekipa z Racławówki dorzuciła jeszcze blok i było 10:5. Niestety znów powróciły problemy z przyjęciem i rywalki zbliżyły się na dwa oczka, a nawet uzyskały punkt kontaktowy. Szybko jednak siatkarki SST ponownie powiększyły przewagę. Po dwóch asach serwisowych Karoliny Chmiel zrobiło się 18:13 i o czas poprosił trener Edward Sroka.  Przyniósł on wymierny efekt, bo gospodynie odrobił straty i było po 21. Przyjezdne wyszły na 23:21, ale zaraz potem ponownie mieliśmy remis po 23. Skończony atak J. Stachowicz na kontrze i udana kiwka K. Krochmal dały 24 i 25 punkt. Lubcza podniosła się z kolan i doprowadziła do tie-breaka. Zespół w niczym nie przypominał  już tego z dwóch pierwszych partii.

Piąty set rozpoczął się jednak od prowadzenia gospodyń 5:2, ale Lubcza szybko zdobyła pkt kontaktowy. Po dwóch z rzędu asach serwisowych M. Stachowicz zrobiło się po siedem. Kolejna udana akcja sprawiła, że na zmianę stron Racławówka schodziła z przewagą jednego punktu. Żaden z zespołów nie chciał odpuścić i trwała zacięta walka. Niestety Vega nie tylko odrobiła nieznaczną stratę, ale też uzyskała dwa oczka przewagi (12:10). Set  wymknął się Lubczy spod kontroli i po kończącym ataku Anny Czerepak stalowowolska ekipa mogła się cieszyć ze zwycięstwa 15:11, a w całym meczu 3:2.

VEGA Stalowa Wola – LUBCZA Racławówka 3-2 (25-14, 25-13, 17-25, 23-25, 15-11)

VEGA: Zadworska, Weręda, Wolak, Kygas, Czerepak (c), Szpytma oraz Kuchno K., Kuchno E.

LUBCZA: Krochmal (4- punkty), Stachowicz M. (15), Stachowicz J. (c)(19), Chmiel (10), Niedziałek (7), Opalińska (8), Kalandyk (libero) oraz Guzy, Lewczak (3), Pałka (libero II)

sędziowali: Mariusz Rozwałka (Nisko) i Piotr Robak (Gorzyce)

Statystyki

Punkty:

J. Stachowicz    19 (atakiem: 16, zagrywką 3)

M. Stachowicz   15 (atakiem 8, blokiem: 3, zagrywką: 4)

Chmiel              10 (atakiem: 2, blokiem: 6, zagrywką:2 )

Opalińska          8   (atakiem: 6, blokiem: 1, zagrywką: 1)

Niedziałek         7    (atakiem: 3, blokiem: 4)

Krochmal          4    (atakiem: 3, blokiem: 1)

Lewczak           3   (atakiem: 2, zagrywką: 1)

W całym meczu zespół popełnił 32 błędy własne, zaliczył 11 bloków punktowych 11 asów serwisowych

Atak

Niedziałek         60 % (3skuteczne / na 5 wykonanych)