| Liga Kadetek | Sanok ponowie lepszy

Liga Kadetek

Sanok ponowie lepszy

Juniorki Lubczy przegrały po raz drugi z rzędu. Dziś nie udało im się pokonać na własnym terenie zespołu Sanoczanki Sanok. Nasza ekipa podjęła walkę w drugiej i trzeciej partii, ale przegrywała końcówki. Sanok postawił duży krok w celu awansu do grupy finałowej Ligi Juniorek. Ekipa  Racławówki tego celu na pewno już nie zrealizuje.   Na początku pierwszego seta Lubcza podejmowała jeszcze dosyć wyrównaną walkę. Sanoczance udało się odjechać […]

Na początku pierwszego seta Lubcza podejmowała jeszcze dosyć wyrównaną walkę. Sanoczance udało się odjechać na 12:9. Nie pomógł czas na żądanie trener Alicji Nerc. Gra gospodyń kompletnie się posypała. Nasz zespół miał duże problemy w przyjęciu, co przekładało się na bardzo niską skuteczność w ataku. Przyjezdne zdominowały już tę partię, oddając Lubczy zaledwie szesnaście oczek.

Druga odsłona była decydowanie bardziej wyrównana. Lubcza grała już dużo skuteczniej i nawiązywała wyrównaną walkę z rywalem. Odbiór poprawiła nieco wprowadzona od tego seta Karolina Pałka.  Przez niemal całą partię żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na bezpieczne prowadzenie. W końcu udało się to zrobić Sanoczance, która wyszła na 17:14. Gospodynie po serii dobrych zagrywek Anity Opalińskiej zdołały jednak objąć jedno punktowe prowadzenie (18:17). Korzystnego wyniku nie udało się jednak utrzymać zbyt długo i po chwili zespół Ryszarda Karaczkowskiego prowadził 22:19. Racławówka zdobyła punkt kontaktowy przy stanie 24:23 dla Sanoka, ale nie wykorzystała kontry i przegrała drugą partię.

Sanoczanki rozpoczęły trzecią odsłonę od prowadzenia 5:1. Te cztery oczka przewagi utrzymywały się niemal przez całą partię, sporadycznie były na krótko niwelowane przez Lubczę. Ekipa gości grała kapitalnie w obronie, bardzo mało piłek wpadało na czysto w ich pole.  Zawodniczki Stowarzyszenia jednak zdołały doprowadzić do nerwowej końcówki. Najpierw zbliżyły się do przyjezdnych na 18:20, a potem nawet na 22:23. Niestety dwa pozostałe punkty padły łupem Sanoczanki i mecz zakończył się rezultatem 3:0.

LUBCZA Racławówka – SANOCZANKA Sanok  0-3 (16-25, 23-25, 22-25)

LUBCZA: Guzy, Stachowicz J. (c), Stachowicz M., Niedziałek, Lewczak, Opalińska, Kalandyk (libero) oraz Barczak, Chmiel, Krochmal, Pałka (libero II)

SANOCZANKA: Gaweł, Bluj, Bakier, Knurek, Lorenc, Jasion, Dymińska (libero)

sędziowali: Patryk Wierzbowicz (Rzeszów) i Gabriela Trzeciak (Rudna Mała)